На головну Про автора Статті Книги Підручники Співавтори Партнери Книга поштою Презентації Пошта                        

       Математика. Збірник тестових завдань. 20 варіантів у форматі ЗНО         

                         

     Купити книгу, скориставшись послугой «КНИГА—ПОШТОЮ».

 

Купити книгу у  видавнитві

 

 

Фрагмент для ознайомлення (~0,7 Mb, PDF)

 

Попередня книга      Наступна книга

 

ПЕРЕДМОВА

Шановні читачі!

Пропонований посібник є частиною комплексу для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, який складається з трьох посібників. Теоретичний курс, приклади розв’язання вправ та тестові завдання складено у відповідності до програми зовнішнього незалежного оцінювання з математики (див. сайт Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua).

      Даний посібник складається з 20 тренувальних комплексних тестів.14 з них рівня стандарту, 6 рівня стандарту та профільного рівня. Всі тести складено у відповідності з програмою зовнішнього незалежного оцінювання та відповідають специфікації тестів, яка оприлюднена Українським центром оцінювання якості освіти. Тести складено за «парним» принципом: пари тренувальних тестів №1 і №2; №3 і №4 тощо відповідають один одному за темами і типами вправ. У другому розділі запропоновано відповіді до всіх тестів. До всіх завдань тренувальних тестів з непарними номерами подано короткі, але вичерпні розв’язання. В кінці посібника за- пропоновано відповіді до всіх тестів.

Тести складаються із завдань чотирьох різних форм.

1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді.

Таких завдань 16. У кожному завданні пропонується по чотири та п’ять варіантів відповідей, серед яких тільки один правильний. Необхідно ви- брати правильну відповідь і позначити її у бланку А. Якщо в бланку А позначено одну неправильну відповідь, або позначено кілька відповідей, навіть якщо серед них є правильна відповідь, або немає позначок взагалі, завдання вважають невиконаним. За правильне виконання завдання цієї форми абітурієнт отримує 1 тестовий бал.

2. Завдання на встановлення відповідності (логічні пари).

У завданнях 17-20 подано твердження, об’єднанні у два стовпчики. У першому стовпчику твердження позначені цифрами (1-3), у другому буквами (А-Д). При виконанні завдань цієї форми, необхідно встановити відповідність між твердженнями, позначеними цифрами, і твердженнями позначеними буквами, утворити логічні пари. За кожну правильно позначену пару (позначка «Х» на перетині відповідних рядка і стовпця в таблиці бланка А) абітурієнт одержує 1 тестовий бал. Максимальна кількість балів за повністю правильно виконане завдання цієї форми 3 тестових бали.

3. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю.

Завдання 21-24 є структурованими і складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється 0 або 1 тестовим балом. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконано, учасник одержує 0 балів. Максимальний бал за виконання структурованого завдання 2.

Тестові завдання 25 та 26 рівня стандарту та 25-29 рівня стандарту та профільного рівня вважаються виконаними, якщо в бланку А записані правильні відповіді. Відповіді до завдань цієї форми необхідно записувати лише десятковим дробом. За правильно виконане завдання цієї форми абітурієнт отримує 2 тестових бали.

4. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Завдання 27, 28 рівня стандарту та 30-34 рівня стандарту та профільного рівня є завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Максимальну кількість балів, який можна отримати за ці завдання наведено у таблицях

 

 

 
          Рівень стандарту                   Рівень стандарту та профільний рівень

                                     

       Завдання

27

28

Максимальна кількість балів

 

6

 

4

Завдання

30

31

32

33

34

Максимальна кількість балів

 

6

 

4

 

2

 

3

 

6

 

 

 

 

 

Час, відведений на виконання 28 завдань рівня стандарту 150 хв, 34 завдань профільного рівня – 210 хв.

 

Шановні абітурієнти!

Зовнішнє незалежне оцінювання з математики – нелегке випробування, яке проходять як одинадцятикласники, так і випускники попередніх років, що бажають вступити до вищих навчальних закладів.

Запропонований посібник містить комплексні тренувальні варіанти за всім курсом математики 5-11 класів. Посібник допоможе вам самостійно або за допомогою вчителя підготовитись до складання ЗНО; змоделювати тестування у домашніх умовах. Розв’язування тренувального варіанту тре- ба проводити в ті самі години, що й буде проводитися реальне тестування. Якщо ви маєте «прогалини» у вивчені теорії, радимо спочатку розглянути відповідні розділи чи параграфи із великою кількістю прикладів за посібником «Математика. Комплексне видання. Повний повторювальний курс, підготовка до ЗНО та ДПА» (автор Істер О.C., видавництво «Абетка»).

Маючи достатньо часу при підготовці до ЗНО та враховуючи «парний» принцип, за яким складено тренувальні тести, радимо розглянути спочатку розв’язання тренувальних тестів з непарними номерами (наприклад, тренувального тесту №1), після чого приступити до розв’язування відповідного тренувального тесту із парними номером (наприклад, тренувального тесту №2).

Якщо часу на підготовку небагато, то можна розв’язувати лише тренувальні тести із непарними номерами. Сильні абітурієнти можуть спробувати розв’язати всі 20 запропонованих тестів!

 

Шановні вчителі!

На думку автора «парний» принцип, за яким складено тренувальні тести, допоможе Вам раціонально використати час, що відведено для підготовки до ЗНО. Так, наприклад, тренувальні тести з непарними номерами можна розглядати разом з учнями під час класних занять, а тренувальні тести з парними номерами давати, як домашні завдання.

Сподіваюсь, що запропонований посібник допоможе Вам у нелегкій праці підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Маю надію, що посібник стане у нагоді, як під час індивідуальних, так і під час групових занять.

Автор